Interesujące ciekawostki podróżnicze

icp-international.org – Podróże i nie tylko

O mnie

Cześć. Jestem Marta. Mam 26 lat i mieszkam we Wrocławiu. Jestem osobą o optymistycznym podejściu do życia która wie czego chce.

Uwielbiam taniec , dobra muzykę która jest wszechobecna w moim życiu oraz motocykle które są moją pasją. W każdej wolnej chwili staram się jak najwięcej podróżować na moim chopperze i poznawać jak najwięcej ciekawych miejsc zarówno w Polsce jak i za granicą. Mam nadzieje że spodoba wam się mój blog który jest poświęcony przede wszystkim podróżą.

Zobacz więcej

Moi wakacyjni faworyci

Ostatnie zdjęcie

Obecnie przebywam:

Warto przeczytać:

Ostatnio nakręcone:

Cytat

Każdy po­winien mieć ko­goś, z kim mógłby szczerze pomówić, bo choćby człowiek był nie wiado­mo jak dziel­ny, cza­sami czu­je się bar­dzo samotny.

Łańcut i Zamek

Zamek w Łańcucie jest jedną z najbardziej znanych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Miejsce to słynie ze pięknych wnętrz mieszkalnych oraz niezwyklej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza stary, ale za to bardzo malowniczy park w stylu angielskim, w którym zobaczyć można dawne zabudowania gospodarcze, które tętniły życiem.

Zamek łańcucki stał się miejscem spotkań towarzyskich. W dawnych czasach w Zamku bywali przedstawiciele rodów królewskich, arystokracja polska jak i zagraniczna jak i znani politycy. W Zamku spotkać można było króla rumuńskiego Ferdynanda z małżonką oraz Jerzego księcia Kentu z żoną i przyjaciółmi. Z historii Zamku można dowiedzieć się wielu rzeczy np. że w 1944 roku to właśnie Potocki opuścił Łańcut i udał się w inne rejony Polski.

Najważniejsze części Zamku w Łańcucie to:

  • Sala Balowa
  • Jadalnia Wielka
  • Galeria Rzeźb
  • Sala Kolumnowa
  • Teatr Dworski

W okolicach Zamku w Łańcucie w ogrodach podziwiać można kolekcję pojazdów konnych, rzeźby magnackie, Oranżerie z XIX wieku, ujeżdżalnię koni wraz ze stajnią. Na miano zabytków zasługują także wozownia, kort tenisowy, dawna szkoła muzyczna, Storczykarnia i zamek romantyczny.
Będąc w Łańcucie można zakochać się w tym miejscu.