Interesujące ciekawostki podróżnicze

icp-international.org – Podróże i nie tylko

O mnie

Cześć. Jestem Marta. Mam 26 lat i mieszkam we Wrocławiu. Jestem osobą o optymistycznym podejściu do życia która wie czego chce.

Uwielbiam taniec , dobra muzykę która jest wszechobecna w moim życiu oraz motocykle które są moją pasją. W każdej wolnej chwili staram się jak najwięcej podróżować na moim chopperze i poznawać jak najwięcej ciekawych miejsc zarówno w Polsce jak i za granicą. Mam nadzieje że spodoba wam się mój blog który jest poświęcony przede wszystkim podróżą.

Zobacz więcej

Moi wakacyjni faworyci

Ostatnie zdjęcie

Obecnie przebywam:

Warto przeczytać:

Ostatnio nakręcone:

Cytat

Każdy po­winien mieć ko­goś, z kim mógłby szczerze pomówić, bo choćby człowiek był nie wiado­mo jak dziel­ny, cza­sami czu­je się bar­dzo samotny.

Moje Maroko

Wybierając się z przyjaciółmi na wycieczkę do Maroka nie wiedziałam, że ten kraj jest tak niesamowitym miejscem, owianym tak piękną historią. Plaże, szczyty górskie, architektura i nieodkryta do tej pory Sahara to tylko jedne z niewielu atrakcji Maroka. Maroko położone jest pomiędzy wybrzeżem Atlantyckim, Morzem Śródziemnym i Saharą, pogoda zawsze w tych rejonach będzie dopisywać, ja do Maroka pojadę jeszcze nie raz.

Turystów w rejony Maroka przyciągają nie tylko budowle, ale także słoneczne wybrzeża, góry i gorąca pustynia Sahara. Do najpiękniejszych miejscowości zaliczają się Essaouira, Al Hoceima i Asilah. Nad wybrzeżem atlantyckim, znajdziecie okolice idealne do uprawiania windsurfingu, zaś w kurortach nad Morzem Śródziemnym nie znajdziecie tak gorących piasków jak na Saharze. Góry Atlas to wycieczki krajoznawcze, na które wybierają się całe rodziny, warto zobaczyć wioskę Berberów, oraz popływać okolicznym szlakiem kajakowym na górskiej rzecze u stup Atlasu.

Jazda na wielbłądzie, zobaczenie Sahary z bliska to marzenia do spełnienia. Właśnie z bazy Marzuka organizowane są wyprawy na wielbłądzie w rejony pustyni.

A jeśli chodzi o temperatury są one dość wysokie, w lipcu spodziewać się możecie nawet 44 stopnie Celsjusza, wypoczywać na plaży można od maja do października a na narty w te rejony przyjeżdżajcie w lutym, lub w kwietniu.