Interesujące ciekawostki podróżnicze

icp-international.org – Podróże i nie tylko

O mnie

Cześć. Jestem Marta. Mam 26 lat i mieszkam we Wrocławiu. Jestem osobą o optymistycznym podejściu do życia która wie czego chce.

Uwielbiam taniec , dobra muzykę która jest wszechobecna w moim życiu oraz motocykle które są moją pasją. W każdej wolnej chwili staram się jak najwięcej podróżować na moim chopperze i poznawać jak najwięcej ciekawych miejsc zarówno w Polsce jak i za granicą. Mam nadzieje że spodoba wam się mój blog który jest poświęcony przede wszystkim podróżą.

Zobacz więcej

Moi wakacyjni faworyci

Ostatnie zdjęcie

Obecnie przebywam:

Warto przeczytać:

Ostatnio nakręcone:

Cytat

Każdy po­winien mieć ko­goś, z kim mógłby szczerze pomówić, bo choćby człowiek był nie wiado­mo jak dziel­ny, cza­sami czu­je się bar­dzo samotny.

Rezerwat Kadzielnia

RezerwatKadzielnia w Kielcach to miejsce, które wspominam najlepiej, wycieczka w te rejony, nawet w tak zimny weekend podobała się moim wszystkim znajomym.

Rezerwat Kadzielnia wchodzi w skład wapiennego Pasma Kadzielniańskiego. W 1962 r. w części kamieniołomu powstał rezerwat przyrody nieożywionej, w którym występują szczątki fauny morskiej m.in. stromatoporoidy, gąbki, koralowce i mszywioły. Rezerwat jest także stanowiskiem występowania rzadkich i chronionych gatunków roślinności wapiennolubnej, trudno je było dostrzec, ale się udało.

Na terenie Kadzielni zobaczyć można aż 25 jaskiń i tzw. schronisk skalnych. Od 2012 roku trzy jaskinie o nazwach: Odkrywców, Prochownia i Szczelina - połączono w trasę podziemną o długości ok. 160 metrów udostępnioną do zwiedzania. W rezerwacie od 1971 roku można podziwiać amfiteatr z 6 tysiącami miejsc na widowni.

Opowiem Wam jeszcze o Lodospadzie na Kadzielni.

Lodospad na Kadzielni jest niesamowitą ciekawostką, która zachwyca nie tylko osoby wspinające się na górskie szczyty. Masa lodowa bo tak nazywany jest ten lodowy szczyt, robi niesamowite wrażenie na każdym turyście. Lodospad można znaleźć w północno wschodniej części Skałki Geologów, w dalszej części parku . Będzie go można oglądać aż do momentu, kiedy do końca nie stopnieje.

Jednak okolice Kielc są bardzo ciekawe.