Interesujące ciekawostki podróżnicze

icp-international.org – Podróże i nie tylko

O mnie

Cześć. Jestem Marta. Mam 26 lat i mieszkam we Wrocławiu. Jestem osobą o optymistycznym podejściu do życia która wie czego chce.

Uwielbiam taniec , dobra muzykę która jest wszechobecna w moim życiu oraz motocykle które są moją pasją. W każdej wolnej chwili staram się jak najwięcej podróżować na moim chopperze i poznawać jak najwięcej ciekawych miejsc zarówno w Polsce jak i za granicą. Mam nadzieje że spodoba wam się mój blog który jest poświęcony przede wszystkim podróżą.

Zobacz więcej

Moi wakacyjni faworyci

Ostatnie zdjęcie

Obecnie przebywam:

Warto przeczytać:

Ostatnio nakręcone:

Cytat

Każdy po­winien mieć ko­goś, z kim mógłby szczerze pomówić, bo choćby człowiek był nie wiado­mo jak dziel­ny, cza­sami czu­je się bar­dzo samotny.

Wspaniała Latarnia morska na Rozewiu

Pierwszym latarnikiem, zajmującym się latarnią na Rozewiu była legendarna córka szwedzkiego kapitana, która jak głosi legenda została uratowana w tym miejscu przez rybaka. Od tamtego momentu to ona ostrzegała żeglarzy rozpalanym na brzegu ogniskiem. Ta 16 metrowa wieża latarni morskiej została uruchomiona w 1822 roku. Obecnie w miejscu gdzie stoi latarnia mieści się muzeum latarnictwa, które jest filią Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Wiele osób przyjeżdża do nadmorskich miejscowości również w celach wypoczynkowych. Dlatego też witryna Jastrzębia Góra może być przydatna. Miejsca noclegowe można zarezerwować przez internet bądź telefonicznie ;)

Czerwiec 22nd, 2012 by Marta
Posted in Bez kategorii

4 Responses to “Wspaniała Latarnia morska na Rozewiu”

 1. Aldona Says:

  Od jakiegoś czasu interesuję się latarniami, a moim głównym celem jest fotografowanie przepięknych panoram, które można dostrzec zdobywając szczyty latarni. Super sprawa, polecam wszystkim!

 2. Berenika Says:

  Hej! Byłam w Jastrzębiej trzy lata temu i były to chyba moje najlepsze wakacje! w Przyszłym roku też się tam wybieram i już nie mogę się doczekać :)

 3. Radosław99 Says:

  Jastrzębia Góra jest dość popularnym miejscem na wakacje :) byłem tam ale tylko przejazdem..;p

 4. Alicja Says:

  Okolice Rozewia są naprawdę piękne, ale co do noclegów w Jastrzębiej ja zawsze wybieram apartamenty przy samej plaży:-))